Індія є одним з найбільших експортерів генеричних препаратів. Станом на 2021 фінансовий рік експорт фармацевтичних препаратів з Індії до Північної Америки та Європи становить трохи більше 51%. COVID-19 завдав серйозних ударів по світовій економіці і перевірив готовність кожної країни впоратися з надзвичайними ситуаціями. Ці виклики не оминули і фармацевтичну промисловість Індії.
Удай Бхаскар (Uday Bhaskar), генеральний директор Ради з просування експорту фармацевтичних препаратів Індії (Pharmaceuticals Export Promotion Council of India — Pharmexcil), у нещодавньому інтерв’ю поділився прогнозами щодо імпорту та експорту фармацевтичної продукції, а також розповів про роль, яку відіграє Pharmexcil у підтримці глобального ланцюга поставок під час пандемії COVID-19.
У. Бхаскар розповів про найбільші проблеми, з якими стикнулася індійська фармацевтична промисловість під час пандемії в контексті експорту, і як Pharmexcil допомогла галузі подолати це. Індійська фармацевтична промисловість імпортує більшість ключових вихідних матеріалів (key starting materials — KSM), проміжних продуктів і обґрунтовану кількість активних фармацевтичних інгредієнтів (АФІ). Більшість з них з одного джерела — Китаю, який першим постраждав від пандемії. Попри те, що Індії доводилося, за можливості, нарощувати місцеві потужності, їй також довелося шукати альтернативні джерела в усьому світі, щоб задовольнити високий попит на готові лікарські форми та АФІ як всередині країни, так і за кордоном.
Крім того, транспортування стало великим викликом, як для пошуку належних логістичних можливостей для експорту готових препаратів, так і АФІ. Завдяки точному плануванню, співпраці з урядом та промисловістю, підкреслив У. Бхаскар, Pharmexcil змогла вивести проблему на керований рівень.
Коментуючи обсяги експорту, У. Бхаскар відмітив, що протягом останніх 3 років зростання обсягів експорту фармацевтичної продукції з Індії продемонструвало хороші результати, особливо під час пандемії (2020–2021 рр.).
Протягом поточного фінансового року (2021–2022 рр.) Міністерство комерції Індії встановило амбітну мету щодо зростання експорту фармацевтичної продукції до рівня близько 29 млрд дол. США. Pharmexcil ініційовано віртуальні ділові зустрічі з представниками таких регіонів, як Океанія, Африка, країни Латинської Америки та Карибського басейну, Північно-Східної Азії, арабські держави Перської затоки та іншими, щоб допомогти індійським експортерам зв’язатися з більшою кількістю імпортерів для підвищення їх експорту.
Міркуючи про кроки, які можуть зробити компанії для зниження ризиків свого ланцюга поставок, У. Бхаскар зазначив, що уряд Індії вже розпочав впровадження ініціативи, спрямованої на стимулювання виробництва субстанції (Production Linked Incentive — PLI). Безумовно, PLI чинитиме позитивний вплив. Однак поки рано говорити про синергію експорту. Втім, безсумнівно, це знижує імпортозалежність індійської Фарми і збільшує її експортний потенціал.
Звичайно, галузі б пішла на користь більша диверсифікація щодо джерел поставок. З’являються нові можливості у вигляді вакцин, особливо проти COVID, та нових лікарських форм для існуючих продуктів. Наша галузь усвідомлює необхідність розвитку в цьому напрямку, і більшість наших експортерів роблять відповідні кроки.
Наразі з’являються нові варіанти коронавірусу, що викликає певне занепокоєння та робить актуальним питання, наскільки добре підготовлена індійська фармацевтична промисловість до можливих збоїв у її глобальному ланцюжку поставок? На думку У. Бхаскара, завдяки досвіду, що набула фармацевтична галузь впродовж пандемії, та залученим іншим зацікавленим сторонам, включаючи уряди в усьому світі, індійська Фарма значно краще підготовлена для того, щоб впоратися з будь-якими несприятливими обставинами.
За матеріалами www.expresspharma.in