Фармацевтична компанія «Sun Pharma» з глобальними доходами понад 4,5 млрд дол. США є однією з найбільших фармацевтичних компаній у світі, що спеціалізується у сфері виробництва генериків.
«Sun Pharma», яка є однією з найбільших фармацевтичних компаній Індії, пропонує якісні та доступні за ціною лікарські засоби, які користуються довірою в більш ніж 150 країнах світу. В Україні «Sun Pharma» представлена через ТОВ «Ранбаксі Фармасьютікалс Україна» та є членом Асоціації індійських фармацевтичних виробників (Indian Pharmaceutical Manufacturer’s Association — IPMA). Соціальна відповідальність та турбота про здоров’я українців сьогодні в пріоритетах компанії. Як виробник відомих брендів КЕТАНОВ та ФАРИНГОСЕПТ компанія бере участь в гуманітарних проєктах. Передано ліки на мільйони гривень в 135 лікувальних закладів. Крім того, компанія S.C. Terapia S.A. (група компаній «Sun Pharma») передала суму в еквіваленті близько 20 млн грн громадським організаціям у Румунії для допомоги людям, які приїжджають із нашої країни.
Варто відзначити, що однією з ключових терапевтичних сфер «Sun Pharma» є шлунково-кишкові захворювання, які виникають внаслідок порушення балансу кишкової мікрофлори. У даному напрямку на ринку України «Sun Pharma» представляє дієтичну добавку ДАРИВІТ САН Форте, до складу якої входить оптимальне поєднання лактобацил та біфідобактерій, необхідних для якісної профілактики антибіотикасоційованої діареї (ААД).
Важливість системи мікроорганізмів, що населяють шлунково-кишковий тракт, для здоров’я людини складно переоцінити. Однак баланс у кількісному і якісному складі мікрофлори є вельми чутливим, і його порушення загрожує розвитком дисбактеріозу. Факторів, що його спричиняють, досить багато: практично всі запальні захворювання слизової оболонки кишечнику інфекційної та неінфекційної природи, нові умови проживання та харчування, фізичні та психічні навантаження.
Однак особливо несприятливий вплив на мікрофлору кишечнику чинить тривала та інтенсивна антибактеріальна терапія. Особливо це актуально в період міжсезоння, коли відмічаються спалахи гострих респіраторних інфекцій, і організм, що ослаб під час холодів через часті застуди, нестачу сонця та вітамінів, легко піддається хворобі й тяжко її переносить.
Порушення з боку шлунково-кишкового тракту, часто з розвитком ААД, є найчастішими побічними реакціями антибіотикотерапії. Відповідно до визначення ВООЗ, ААД — це не пов’язана з іншими причинами діарея, що характеризується 3 і більше епізодами неоформлених випорожнень протягом мінімум 2 днів поспіль, що виникли на тлі застосування антибіотиків, або протягом 8 тиж після завершення курсу антибіотикотерапії. Важливо відмітити, що будь-який антибіотик може бути причиною виникнення ААД, незалежно від лікарської форми і способу застосування.
До факторів ризику розвитку ААД належать застосування антибіотиків протягом більше 3 днів, недотримання режиму дозування і тривалості прийому, вік до 5 років і старше 65 років, наявність більше 1 супутнього захворювання та імунодефіцитні стани. Однією з найбільш поширених причин виникнення ААД є те, що антибіотики можуть викликати загибель не тільки патогенних мікроорганізмів, а й нормальної мікрофлори кишечнику. Тож наразі провідну роль у профілактиці та лікуванні ААД відіграють пробіотики — живі мікроорганізми й речовини мікробного походження, які виявляють позитивні ефекти на фізіологічні, біохімічні та імунні реакції організму завдяки стабілізації та оптимізації функції нормальної мікрофлори.
Які бактерії допоможуть у подоланні ААД?
Оптимальною основою для сучасних пробіотиків, розроблених для попередження розвитку ААД, є лакто- та біфідобактерії. Адже саме ці мікроорганізми є домінуючою мікрофлорою (85–95%) нормального біоценозу тонкого і товстого кишечнику, вони невірулентні та нетоксичні [1, 2].
Лакто- та біфідобактерії пригнічують розмноження клостридій, кишкової палички, золотистого стафілококу, протея, грибів роду Candida, а також синтезують бактерицидні речовини. Лакто- та біфідобактерії попереджають прикріплення та проникнення в слизову оболонку кишечнику патогенних мікроорганізмів, а також сприяють підвищенню рівня секреторного імуноглобуліну А та фагоцитозу в кишечнику [1, 2].
Серед продуктів, що містять лакто- та біфідобактерії, на увагу заслуговує дієтична добавка ДАРИВІТ САН Форте. До її складу входять 3 штами корисних бактерій: Lactobacillus acidophilus HA-122, Lactobacillus casei HA-108 та Bifidobacterium bifidum HA-132, які сприяють підтриманню балансу мікрофлори кишечнику при порушеннях його транзиторної функції, що можуть виникати внаслідок застосування антибіотиків.
У даному контексті важливо зазначити, що Глобальні практичні рекомендації Всесвітньої гастроентерологічної організації (World Gastroenterology Organisation Global Guidelines) включають огляд доказів ефективності про- і пребіотиків у дорослих і педіатричних пацієнтів, метою якого є підтвердження ефективності і безпеки продуктів, що входять до їх складу. Тож щодо використання пробіотиків з метою профілактики ААД у дорослих встановлено, що рівень доказовості для Lactobacillus acidophilus + Lactobacillus casei (≥10 млрд колонієутворювальних одиниць (КУО)/добу) становив 11 у різних клінічних умовах (амбулаторні і стаціонарні пацієнти). Що стосується використання пробіотиків для попередження діареї, асоційованої з C. difficile (або профілактики рецидиву), рівень доказовості для Lactobacillus acidophilus + Bifidobacterium bifidum (5•10 млрд КУО щодня; 4–10•10 млрд КУО щодня) становив 22, а для Lactobacillus acidophilus + Bifidobacterium bifidum (2•10 млрд КУО, 1 раз на добу) — 33. Важливо зазначити, що високі дози пробіотиків (≥10 млрд КУО/добу) більш ефективні для профілактики ААД, ніж низькі (<5 млрд КУО/добу) [3]. Вміст життєздатних КУО мікроорганізмів в 1 капсулі ДАРИВІТУ САН Форте становить 10 млрд 4 . Тож ДАРИВІТ САН Форте можна вважати «важкоатлетом» серед пробіотиків. Ще одна ключова перевага продукту полягає в тому, що він виявляє свої властивості саме там, де це необхідно, — в кишечнику. Капсули ДАРИВІТ САН Форте мають виражену стійкість до кислотності шлункового соку й солей жовчі, завдяки чому забезпечується висока життєздатність живих культур 5 . Крім того, ДАРИВІТ САН Форте зручно використовувати — лише 1–2 капсули на добу — що підвищує прихильність пацієнтів до лікування. Починати вживання ДАРИВІТ САН Форте рекомендовано з першого дня і протягом усього курсу антибіотикотерапії та продовжувати протягом 1 тиж після завершення прийому антимікробних препаратів.
ДАРИВІТ САН Форте рекомендується вживати як додаткове джерело життєздатних пробіотичних бактерій, що сприяє підтримці рівноваги імунної системи, балансу мікрофлори шлунково-кишкового тракту в період прийому антибіотиків, у разі можливих порушень режиму харчування, зміни клімату й характеру харчування під час подорожей. Штами бактерій, що входять до складу ДАРИВІТУ САН Форте, можуть позитивно впливати на здоров’я людини при вживанні дієтичної добавки у встановлених дозах, а їх природна належність до нормальної мікрофлори кишечнику лежить в основі безпеки використання ДАРИВІТУ САН Форте.
ДАРИВІТ САН Форте: дарує легкість життя!6
Список використаної літератури
1. Hattori M., Taylor T.D. (2009) The Human Intestinal Microbiome: A New Frontier of Human Biology. DNA Research, 16: 1–12.2. Yan F., Polk D.B. (2011) Probiotics and immune health. Curr. Opin. Gastroenterol., 27: 496–501.3. Gao X.W. et al. (2010) Dose–Response Efficacy of a Proprietary Probiotic Formula ofLactobacillus acidophilusCL1285 and Lactobacillus caseiLBC80R for Antibiotic-Associated Diarrhea and Clostridium difficile-Associated Diarrhea Prophylaxis in Adult Patients. Official journal of the American College of Gastroenterology| ACG, 105(7): 1636–1641.
1Системний огляд рандомізованих досліджень або досліджень «n-of-1», WGOGG, 2017.
2Рандомізоване дослідження або обсерваційне дослідження з вираженим ефектом.
3Нерандомізоване контрольоване когортне дослідження/динамічне спостереження.
4Листок-вкладиш Даривіт Сан Форте.
5Дані листків-характеристик штамів 55001, 55009, 55018.
6Використання рекламного слогану.
Джерело: Пресслужба «Щотижневика АПТЕКА»